понеділок, 24 травня 2021 р.

"Ми справжні перед Богом, як у віршах" (підбиття підсумків Х ювілейного обласного літературного конкурсу "Неповторність")

Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки вже удесяте запрошує молодих  поетів і літераторів, щоб оголосити переможців та лауреатів обласного літературного конкурсу «Неповторність» на кращі поетичні чи прозові твори серед творчої молоді віком від 15 до 30 років. Організаторами творчого змагання є управління культури, з питань релігій та національностей  Волинської обласної державної адміністрації та Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки. Ідея проведення конкурсу  належить Йосипу Струцюку – поету, прозаїк, драматургу.

Раз на 2 роки молоді обдаровані люди з Волині та з-за її меж мають змогу поборотися за 1 місце, а саме за здобуття права видати  свою поетичну чи прозову дебютну збірку. 

Упродовж 9 попередніх конкурсів переможцями стали: Галина Глодзь, Олена Пашук, Юлія Хвас, Микола Герасимюк, Ганна Луцюк, Наталія Котович, Юлія Фінковська, Юлія Гаврилюк, Тетяна Мартинюк.

До НСПУ у різні роки були прийняті: Еліна Форманюк, Олена Пашук, Наталя Шульська, Ольга Ляснюк, Юлія Хвас, Тетяна Бондар, Іван Котович, Вікторія Литвак, Ганна Луцюк, Тетяна Регешук, Юлія Фінковська, Галина Глодзь, Оксана Гундер.

Оцінювали конкурс «Неповторність»:

Клавдія Корецькаголова журі, поетеса, член НСПУ;

Віктор Вербич – поет, літературний критик, заслужений журналіст України, незмінний член журі конкурсу «Неповторність»;

Олена Пашук – кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки, член НСПУ;

Микола Мартинюк – поет і прозаїк, член НСПУ та НСЖУ,  кандидат філологічних наук, директор поліграфічно-видавничого дому „Твердиня”, літературознавець, письменник, науковець, перекладач, видавець;

Євгенія Євтушок – заступник директора з наукової роботи Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки.

Під час виступу члени журі засвідчили високий рівень художньої майстерності відзначених конкурсантів.

Журі ухвалило визнати переможцем за зайняте I місце в літературному конкурсі «Неповторність» Катерину Цигульову, студентку Волинського національного університету імені Лесі Українки з виділенням, відповідно до умов конкурсу, коштів на видання дебютної збірки та врученням почесної грамоти управлінням культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації.

ІІ місце, з врученням грошової нагороди та почесної грамоти управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації, посів Олег Крот, учень загальноосвітньої школи №1 м. Луцька;

ІІІ місце, з врученням грошової нагороди та почесної грамоти управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації, зайняли:

Ангеліна Хазанюк, учениця навчально-виховного комплексу № 9 м. Луцька;

Михайло Палецький, мешканець м. Ківерці;

Катерина Лагановська, ученица гімназії №14 імені Василя Сухомлинського м. Луцька.

Подяки управління культури, з питань релігій та національностей  за активну участь в конкурсі отримали:

Карпук Мирослава, мешканка смт Шацьк;

Кисельова Катерина, мешканка м. Луцьк;

Нагорна Дарина, студентка Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу імені А.Ю. Кримського.

Нагороди вручив Валерій Дмитрук – заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей ВОДА. 

На заході виступили члени журі конкурсу та директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, голова оргкомітету конкурсу, Заслужений працівник культури України – Людмила Стасюк. Надавалося слово молодим літераторам – лауреатам і переможцям.

Відбувся виступ голови обласної організації Національної спілки письменників України Ольги Ляснюк.

Усі присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою під назвою "Витоки неповторності", ці книги – творчі доробки всіх хто був дотичний до нашого конкурсу за всі роки його існування, серед представленої літератури, книга, про видатну письменницю сучасності Ліну Костенко, яка отримана від Українського інституту книги

Ведучі заходу: завідувач відділу читальних залів та провідний бібліотекар Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Жанна Литвина і Ольга Граділь.

Немає коментарів:

Дописати коментар