пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

ТОП-12 НАЙБІЛЬШ СТАРОВИННИХ І ВЕЛИЧНИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ

Інтернет, електронні "читалки", чи не повсюдна доступність будь-якої інформації, все більше заповнює наше життя. Та деякі з громадських читалень є справжніми витворими мистецтва. Від яких захоплює дух і з'являється бажання оселитися там навічно. 
Тому пропонуємо вам долучитися до прекрасно і цікавого. А саме, вирушити у віртуальну подорож найбільш старовинними та величними бібліотеками світу.
Ватиканська бібліотека, Ватикан
Бібліотека має у своєму розпорядженні найбагатше зібрання рукописів середньовіччя й епохи Відродження. Книгосховище засноване в XV столітті папою Сикстом IV, зараз у фондах бібліотеки зберігається близько 1,6 мільйона друкованих книг, 150 тисяч манускриптів, 8300 інкунабул, понад 100 тисяч гравюр і географічних карт і 300 тисяч монет і медалей.
Бібліотека Кремсмюнстерського абатства, Кремсмюнстер, Австрія
Кремсмюнстерське абатство - один із найстаріших і найбільших монастирів Австрії. Його бібліотека була побудована архітектором Карло Антоніо Карлоне в 1670 році і налічує близько 170 тисяч книг.

Бібліотека Джіроламіні, Неаполь, Італія
Ця унікальна бібліотека з'явилася в 1586 році та вважається найстарішою в Неаполі. У ній зберігається багата колекція рукописів, інкунабул, рідкісних видань і старих музичних партитур. Разом з церквою, бібліотека становить величезний історичний комплекс.
Бібліотека Жуаніна, Коїмбра, Португалія
У 1537 році король Португалії Жуан III переніс португальський університет з Лісабона в Коїмбри. Сюди Жуан запросив багатьох видатних португальських і європейських викладачів і, звичайно ж, відкрив бібліотеку.

Королівська бібліотека в Палаці Марфа, Марфа, Португалія
Найбільший королівський палац в Португалії був зведений в 1771 році в лісабонському передмісті Мафра в стилі зрілого бароко для короля Жуана V і його дружини Анни Австрійської. До складу палацового ансамблю входить грандіозна бібліотека.
Бібліотека Трініті-коледжу, Дублін, Ірландія
Бібліотека Трініті-коледжу - одна з найбільших і найстаріших бібліотек Ірландії. Книгосховище, побудоване в 1732 році, займає цілих п'ять великих будівель, а родзинкою бібліотеки вважається її "довгий зал" - просторе й урочисте двох'ярусне приміщення з бюстами відомих письменників і вчених.
Бібліотека Святої Женев'єви, Париж, Франція
Це одна з найбільших публічних бібліотек Парижа, побудована в 1843-1851 роках в наслідування архітектури італійського Відродження за проектом Анрі Лабруста. Розташована на пагорбі Святої Женев'єви і зберігає понад два мільйони книг.
Бібліотека монастиря Святого Галла, Санкт-Галлен, Швейцарія
Найдавніша бібліотека в Швейцарії, заснована в монастирі Святого Галла першим абатом цієї обителі святих Отмаром на початку VIII століття. У фондах бібліотеки в стилі рококо перебувають близько 160 тисяч примірників книг.
Бібліотека абатства Адмонт, Адмонт, Австрія
Бібліотека абатства Адмонт побудована інженером Вільгельмом Бюхером в 1865 році. Будівля поєднує в собі декілька архітектурних стилів - від раннього бароко до неоготики.
Бібліотека Страховського монастиря, Прага, Чехія
Ця бібліотека при монастирі існує вже понад 800 років. Найдавніші екземпляри бібліотеки відносяться до XII століття. Зараз у фондах бібліотеки налічується близько 200 тисяч книг.
Португальська королівська бібліотека, Ріо-де-Жанейро, Бразилія
Бібліотека була заснована в 1837 році, і з 1900 року стала публічною. Через своє зовнішнє і внутрішнє оздоблення приміщення бібліотеки стало однією з міських визначних пам'яток і неодноразово з'являлося в різних фільмах. У 2014 році журнал Time назвав бібліотеку четвертою за красоюі серед усіх бібліотек світу.
Бібліотека Рейксмюсеума, Амстердам, Нідерланди
Рейксмюсеум входить до першої двадцятки найбільш відвідуваних художніх музеїв світу, а його дослідницька бібліотека, побудована в 1885 році, зберігає цінні матеріали, починаючи від аукціонних каталогів і закінчуючи рідкісною періодикою.
За матеріалами інформаційних видань НВ та каналу 24.

Немає коментарів:

Дописати коментар