четвер, 14 лютого 2019 р.

«На варті наших душ – Небесна Сотня» (година-реквієм пам'яті Героїв Небесної Сотні)


    Кожен із Небесної сотні, як і ми з вами, мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але за покликом душі вони стали на шлях до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Вони змусили нас подивитися на життя зовсім по іншому та своїм прикладом показали, як треба сьогодні відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ.
Минає п’ять років з часу загибелі Героїв «Небесної Сотні». Волинь також має свій пантеон розстріляних на вулиці Інститутській у Києві. 23-го серпня 2015 у Луцьку було увічнено пам'ять загиблих під час кривавих подій на Майдані встановленням меморіальної стели Героїв Небесної Сотні. Цим монументом вшановано подвиги Василя Мойсея та інших шести волинських Героїв України: Олександра Бадери, Сергія Байдовського, Едуарда Гриневича, Юрія Си-дорчука, Івана Тарасюка, Віктора Хом’яка
   Це був надзвичайно важкий та трагічний іспит для України, коли український народ, вже в сучасний період новітньої історії боротьби за утвердження Української державності, продемонстрував свою європейськість, гідність і прагнення до свободи.
  На вечорі були переглянуті фрагменти з телециклу «Герої Небесної Сотні», створеного національною суспільною  телерадіокомпанією України (Волинська регіональна дирекція) та присвяченого волинянам, які загинули на Майдані у Києві в лютому 2014 року. Того ж року, слідкуючи за перебігом подій на Майдані, після появи перших загиблих  Героїв, Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки започаткувала організацію постійнодіючої тематичної виставки „Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану – в небо. В лицарі – зі смерті...” для увічнення пам’яті тих, хто був на барикадах за покликом своєї душі, відстоював правду та гинув за нашу свободу. В межах заходу відбулися зустрічі з рідними загиблих Героїв, свідками та учасниками доленосних подій на Майдані. Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас.
  Пройшло уже 5 років, а смертей все більше й більше... Сьогодні Небесна Сотня дивиться на нас з небес і думає - не дайте злу перемогти, адже Україна і нині в сльозах, на її захист у війні з російським агресором стають тисячі й тисячі патріотів своєї держави, борються за її єдність та цілісність. Тому ми не маємо морального права здаватися, не маємо морального права не боротися, адже нам сам Бог велів захищати свою Батьківщину.
 До виступу були запрошені: Тарасюк Микола Ігорович – батько загиблого Героя України Івана Тарасюка; Сітовська Любов Володимирівна – Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Волинській області; отець Степан – священник-капелан, настоятель Свято-Михайлівського храму мікрорайону Вишків; студенти Волинського коледжу імені І. Ф. Стравінського – Килиба Ольга, Смаль Дмитро, Вавринюк Софія.
Хочемо висловити окрему подяку Волинському обласному ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.         Герої не вмирають, поки вони живуть у наших серцях, у нашій пам’яті. Ми віримо у світле, щасливе майбутнє України. Від кожного з нас залежить, в який бік хитнуться терези долі України. Тому, кладімо часточку свого серця, своєї душі, своїх умінь на бік правди і світла.Ведучі заходу – Олена Сільчук та Клавдія Гайтрова.
Контактні телефони (0332) 72-48-46 (приймальня),
                                  (0332) 72-54-52 (відділ читальних залів).


Немає коментарів:

Дописати коментар