середа, 9 квітня 2025 р.

📚" Поезія - це скарб усіх віків, це - діамант величиною в слово". Підсумки ХІІ обласного літературного конкурсу «Неповторність»

         8 квітня ми мали честь зібратися разом, аби вшанувати силу українського слова, відзначити таланти нашої молоді та знову переконатися: література — це простір, у якому народжується надія, живе пам’ять і звучить правда. 
       Літературний конкурс «Неповторність» — це не просто змагання, це спільнота небайдужих, творчих, глибоких особистостей. Це платформа, яка понад 20 років відкриває нові імена, підтримує тих, хто щиро любить слово й прагне торкнутися ним інших. 
        Захід розпочався хвилиною мовчання на знак пам’яті про тих, завдяки кому ми маємо змогу жити, творити, мріяти. Пам’ять про полеглих героїв — військових, добровольців, рятувальників, медиків і мирних громадян — завжди в наших серцях. Їхній подвиг надихає берегти мову, культуру та національну гідність.

🖋 За ці роки конкурс «Неповторність» відкрив нам десятки яскравих авторів. Ідея конкурсу належить Йосипу Струцюку — відомому поету, прозаїку, драматургу, заслуженому діячу мистецтв України, першому лауреату літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського. Саме завдяки йому конкурс отримав свою назву — «Неповторність». 
Організатори конкурсу — управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації та Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки за підтримки ГО «Волинське обласне відділення УБА»
📖 За роки існування в конкурсі перемагали й здобували визнання такі талановиті автори як Павло Коробчук, Софія Стасюк, Олена Пашук, Іван Котович, Наталія Шульська, Роман Романюк, Ольга Ляснюк та багато інших. Їхні твори стали частиною українського культурного простору.

 З вітальним словом до учасників звернулися директор Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки Наталія Граніч , Заслужений працівник культури України Людмила Стасюк, яка сприяла становленню творчого змагання та формуванню унікальної концепції підтримки молодих та креативних творчих особистостей, поетеса,членкиня Національної спілки письменників України Клавдія Корецька та головний спеціаліст управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації Валерій Дмиртук.



Цьогоріч журі знову мало непросте завдання — обрати найкращих серед по-справжньому сильних, глибоких, талановитих текстів. Ми щиро дякуємо кожному учаснику за відвертість, щирість і любов до слова. На розгляд журі, до складу якого увійшли голова – відомий письменник, літературознавець і видавець Микола Мартинюк, членкині Національної спілки письменників України Олена Пашук, Наталія Шульська, Софія Стасюк, а також заступниця директора з наукової роботи Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Євгенія Євтушок, було подано чимало талановитих творів.

 

  Переможцем ХІІ обласного літературного конкурсу «Неповторність» стала Вікторія Сидорук (м. Луцьк). Друге місце посіли Дворак Анастасія (с. Гірка Полонка, Луцький р-н), Гавенко Валерія (м. Луцьк), Швай Ульяна (с. Зміїнець, Луцький р-н). Третє місце – Матвіюк Олександра (с. Княгининок, Луцький р-н), Чижевич Іванна (с. Поромів, Володимирський р-н), Бранчук Дарина (с. Пулемець, Ковельський р-н).
Лауреатами, з врученням відзнак бібліотеки та журі, визнали: Залінську Тетяну (с. Павлівка, Володимирський р-н) та Зленко Вікторію (м. Луцьк).
Нехай ця перемога стане для вас не крапкою, а лише комою на шляху до нових літературних звершень!



🎤 Після урочистої частини відкрили сцену «літературного вільного мікрофона», де всі охочі мали змогу поділитися своєю творчістю. І це вкотре довело: наша молодь не лише вміє писати — вона має що сказати світові.

 



 📚 У бібліотеці організовано виставку «Витоки «Неповторності»» творів переможців та лауреатів попередніх років. Усіх охочих запрошуємо ознайомитися з цими неповторними текстами, в яких живе епоха.

 💙💛 Ми вдячні ЗСУ, медикам, волонтерам, ДСНС — усім, хто захищає наше право жити, писати й мріяти. Завдяки вам ми маємо можливість створювати майбутнє.  

Модератор заходу - Ковалюк Руслана.

Слава українському слову! Слава молодим талантам! Слава Україні!










четвер, 13 березня 2025 р.

Вони для нас виборюють життя

🔰14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.

🔰Внесок добровольців важко переоцінити, адже під час першого етапу війни проти Росії не всі військові були готові захищати Україну. Натомість добровольці дали змогу провести мобілізацію та підготувати заміну добровольчим формуванням. 

🔰У військо масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну карʼєру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя. 

🔰Шана і пам’ять – це найменше, чим можемо їм віддячити! 

🔰День українського добровольця встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. 


🔰 Україна нині переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. 

🔰Наші мужні оборонці, які сьогодні гідно дають відсіч ворогові, стоять в одному ряду з цілими поколіннями борців за волю і державну самостійність. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Серед добровольчих формувань, котрі гідно долучалися до відсічі ворогу в XX столітті, слід згадати загони Вільного козацтва та Гайдамацький кіш Слобідської України в часи Української революції 1917–1921 років, січовиків Карпатської Січі в 1938–1939 роках, воїнів УПА та партизан у часи Другої світової війни. 

🔰Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. 

🔰Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. 

🔰Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму. 

🔰14 березня –особлива дата для всіх нас. 


🔰 У відділі читальних залів ВОУНБ імені Олени Пчілки діє виставка “Майдан. Війна.Свобода”, один із розділів виставки - “Вони для нас виборюють життя”, який присв'ячений українським добровольцям. Запрошуємо всіх до перегляду. 

середа, 26 лютого 2025 р.

Окупований Крим: роки опору та спротиву

🔰 Указом Президента України від 26 лютого 2020 року №58 установлено День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначається щороку 26 лютого. 

🔰 Ця дата символізує незламність українців, які продовжують боротьбу за звільнення півострова. Вже одинадцятий рік триває тимчасова окупація, але водночас триває й опір – як на фронті, так і в інформаційному просторі. Українці єдині у бажанні звільнення та деокупації Криму. 

🔰 Наша єдність, як запорука перемоги також проявляється в цьому прагненні. Повернення Криму можливе, коли ми будемо єдині у своїх візіях. 

🔰 Війна рф проти України почалася не 24 лютого 2022 року, а 20 лютого 2014 року зі збройного вторгнення рф у Крим. Окупований Крим – це база для російської агресії, яка загрожує всьому світу, створює прецеденти для порушення міжнародного права, застосування сили. 

🔰 Повернення Криму до України, відновлення територіальної цілісності та суверенітету є запорукою стійкого миру. 

🔰 Крим – батьківщина корінних народів України, і лише у вільному українському Криму вони можуть жити в безпеці, отримати підтримку та розвиток.


🔰 Сьогодні в Волинській ОУНБ імені Олени Пчілки відбулася історична година: « День спротиву російській окупації Криму». На заході було переглянуто документальний фільм від ГО «КРИМSOS», «Крим – 10 років окупації». 

🔰 Також була представлена книжкова виставка: «Окупований Крим: роки опору та спротиву». Запрошуємо до перегляду виставки. 

🔰 Крим – єдиний регіон України, який є історичною домівкою одразу для трьох корінних народів: кримських татар, караїмів та кримчаків. Тож ми маємо будувати майбутнє Криму як цілісну мозаїку різноманітних культур і як місце, де корінні народи почуватимуть себе дійсно вдома.