пʼятниця, 19 травня 2023 р.

День пам’яті жертв політичних репресій

 

          21 травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

       Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

       Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 30-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

          Сьогодні знати про злочини комуністів – це бути готовим зупиняти злочини рашистів.

       З метою вшанування пам’яті мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом у відділі читальних залів Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки експонується тематична книжкова виставка: «Реабілітовані історією».

              Запрошуємо до перегляду всіх небайдужих до історії України.Немає коментарів:

Дописати коментар