середа, 27 серпня 2014 р.

Творчий вечір Андрія Бондарчука     Хвилиною мовчання розпочалася зустріч з  відомим письменником, публіцистом та журналістом, народним депутатом Верховної Ради першого демократичного скликання Андрієм Бондарчуком. Присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані  під час Революції Гідності та у зоні антитерористичної операції. 
      Андрієм Бондарчуком приймалися такі доленосні для молодої держави документи як Декларація про державний суверенітет, Акт проголошення Незалежності України, референдум на підтримку Акту Незалежності України. Андрій Іванович є  фундатором та ініціатором створення Музею історії Луцького братства та Братського некрополя, автором багатьох гостропубліцистичних книг, Почесним громадянином міста Луцька, першим лауреатом журналістської премії «За служіння суспільству» імені Степана Сачука. 
     Андрій Іванович — людина добре знана не лише на Волині. Народний депутат Верховної Ради, член Конституційної комісії, голова підкомісії по ЗМІ, член комісії з питань боротьби з організованою злочинністю, корупцією та хабарництвом. Але перш за все він був і залишається письменником, громадським діячем, журналістом. Навіть у часи радянські, будучи власним кореспондентом «Правди України» у Волинській та Рівненській областях, провів  журналістське розслідування,  відстоював свою позицію й відважився виступити у республіканській та всесоюзній пресі проти партійних керівників Волині, чим здобув велику  довіру волинян. Як результат,  у далекому 1990–му, попри шалений спротив влади, виборці 44-виборчого округу до якого входили Горохівський, Іваничівський, половина Локачинського  району Волинської області на виборах до ВР проголосували саме за нього. Сьогодні Андрій Іванович потужно займається літературною, громадською діяльністю, а з травня 1997 року очолює Волинське крайове братство святого апостола Андрія Первозванного.
      На імпрезі відбулася презентація  фільму про Андрія Бондарчука документального проекту «Про себе – про Україну» Волинської обласної творчої дитячої  студії «Боривітер» (керівник Марія Лукашевич).
      Гостями та учасниками вечора були завідувач музею Луцького братства –  Бірюліна Олена Андріїна, секретар Волинського  крайового братства святого апостола Андрія Первозванного –  Рябко Віра Давидівна, письменниця, лауреат літературно – мистецької премії ім. Агатангела Кримського –  Кордунова Сіма Дмитрівна, голова Волинської організації НСПУ Олег Потурай, заступник голови Волинського крайового братства святого постола Андрія Первозванного, депутат Луцької міської ради – Пекарський Аскольд Георгійович,  громадські діячі – Валентин Добрянський та Андрій Довгун. Музичні вітання прозвучали у виконанні  вихованців будинку культури мікрорайону Вересневе Дениса Денисенка та Юлії Савчук.

 

Про себе - про Україну. Фільм восьмий. Андрій Бондарчук. Автор Лукашевич І.

Немає коментарів:

Дописати коментар