неділя, 26 серпня 2012 р.

Сімейні реліквії Катерини Шаварової

       Катерина Іванівна Шаварова знана в нашому місті Луцьку людина. Вона стояла біля витоків незалежності України, була делегатом першого і другого з’їздів Народного Руху України, конференції Товариства української мови імені Тараса Шевченка (тепер товариство "Просвіта"), з’їзду Союзу Українок.
      Закінчивши історико- філологічний факультет Львівського педагогічного інституту, багато років працювала вчителькою  української мови і літератури, навчала дітей любити українське слово, цінувати нашу культуру.  
           Напередодні Дня незалежності України Волинська обласна наукова бібліотека імені Олени Пчілки подарувала своїм друзям, читачам зустріч з Катериною Шаваровою, познайомивши їх із ще однією гранню цією цікавої особистості –  її сімейними реліквіями, більшість з яких зроблена її талановитими руками.
       
        
   
        Це спільний проект двох відділів бібліотеки: відділу читальних залів, з яким у Катерини Іванівни давня дружба, адже вона була активною учасницею літературного клубу "Діалог" і відділу літератури з питань мистецтв.

      
     В своєму слові Катерина Іванівна розповіла про сімейні реліквії,  традиції свого роду, згадувала про дитинство, свою маму, яку назвала берегинею роду, про національне виховання своїх дітей і онуків.
      Тепле слово про Катерину Іванівну як громадську діячку, подругу сказали у своїх виступах член обласної організації Союзу Українок Лариса Токарчук, від товариства "Просвіта" Оксана Кучінко, Ольга Гороть, одна з організаторів літературного клубу "Діалог". Про свою вчительку, про народну майстриню говорила Заслужений працівник культури України, голова обласної організації Спілки народних майстрів України Зоя Навроцька.

   
     Катерина Іванівна завжди бере активну участь в масових заходах бібліотеки, присвячених творчості українських письменників, становленню незалежності України, вчить всіх нас любити свою землю, свій народ. Про це у своєму виступі говорила заступник директора Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Наталія Рибачук.
 
       Схвильовано прозвучала поезія "Скриня" Галини Рожанської, дочки нашої гості, з її поетичної збірки "На зрізі серця" у виконанні Клавдії Урдюк.  
       Присутні на творчій зустрічі уважно  слухали виступи,  із захопленням розглядали експонати виставки. 
    Зустріч провела Галина Степанюк, яка розповіла про життєвий шлях гості, про її роль у становленні незалежності України. На  вечорі прозвучали записи пісень, присвячені українським вишиванкам. 

    Пропонуємо Вашій увазі сюжет із новин Волинського телебачення за 22 серпня 2012 року.


Немає коментарів:

Дописати коментар