вівторок, 12 березня 2024 р.

Альберт Ейнштейн – людина ВсесвітуАльберт Ейнштейн народився 14 березня 1879 року в південно-німецькому місті Ульмі, в небагатій єврейській родині.

     Початкову освіту Альберт Ейнштейн отримав у місцевій католицькій школі і до 12 років був дуже релігійним. У школі великими успіхами не відрізнявся. Цікавився лише математикою і фізикою, а також творами Канта.

     У 1894 році родина Ейнштейнів переїхала до Павії в Італії. На наступний рік Альберт відправився до Цюріха, щоб вступити до Політехнічного училища, але провалив деякі іспити, при цьому блискуче склавши математику. У 1896 році його все ж прийняли на педагогічний факультет, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною – Мілевою Марич. По закінченні навчання отримав диплом вчителя математики і фізики.


У 1901 році вчений отримав громадянство Швейцарії і вирішив залишитися там. У цей же рік була опублікована його перша стаття «Наслідки теорії капілярності».

     По 1909 рік він працював в основному над патентуванням винаходів у сфері електромагнетизму, а у вільний час займався дослідженнями, пов’язаними з теоретичною фізикою. У 1905 році були опубліковані нові статті вченого, які зробили революцію в галузі теоретичної фізики. Тоді ж він почав працювати над теорією відносності.

     До інших найбільших відкриттів вченого відносять роботи по фотоефекту, броунівському русі. Використовуючи квантову статистику Ейнштейн разом з фізиком Бозе відкрив п’ятий стан речовини, названий в їхню честь конденсатом Бозе-Ейнштейна.

      З 1909р. по 1913р. Ейнштейн працював професором в політехнікумі Цюріха, а з 1914 по 1933 роки він працював професором в університеті Берліна, а потім став директором Інституту фізики.

     У 1933 році фізик покидає Німеччину через переслідування, що почалися, з боку нацистів, і емігрує назавжди в США. Там він отримує посаду професора фізики в Прінстонському інституті фундаментальних досліджень. Він швидко стає одним з найвідоміших і шанованих людей в країні і отримує репутацію геніального ученого.

     Помер Альберт Ейнштейн в Прінстоні 18 квітня 1955 року від аневризми аорти.


Чим знаменитий Альберт Ейнштейн? Ейнштейн – автор понад 300 наукових робіт із фізики, а також близько 150 книг та статей в галузі історії та філософії науки, публіцистики. Найбільш відомий вчений тим, що відкрив теорію відносності. Він був одним із засновників теоретичної фізики. Вчений обґрунтував у рамках теорії відносності закон взаємозв’язку маси та енергії (E=mc²). Він запровадив поняття фотона, встановив закони фотоефекту, основний закон фотохімії (закон Ейнштейна), передбачив (1916) вимушене випромінювання. Розвинув статистичну теорію броунівського руху, заклавши основи теорії флуктуацій, створив квантову статистику Бозе—Ейнштейна. Він також передбачив «квантову телепортацію» та гіромагнітний ефект Ейнштейна-де Хааза. З 1933 року працював над проблемами космології та єдиної теорії поля. Активно виступав проти війни, проти застосування ядерної зброї, за гуманізм, повагу прав людини, взаєморозуміння між народами.

    Вашій увазі у відділі читальних залів демонструється книжкова виставка «Альберт Ейнштейн – людина Всесвіту», до 145 річчя від дня народження німецького, американського та швейцарського фізика-теоретика XX століття.Немає коментарів:

Дописати коментар