вівторок, 22 січня 2019 р.

МОЯ СОБОРНА УКРАЇНА ЗНОВ ЗУСТРІЧАЄ НОВИЙ ДЕНЬ

  Під такою назвою у відділі читальних залів Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбулася історична година до Дня Соборності України.
  У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.
 Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.   22 січня – знамена дата в нашій історії, сто один рік з часу ухвалення Четвертого Універсалу Центральної Ради, який проголосив незалежність України, сторіччя з дня проголошення Акту злуки, Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. День, що увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. На державному рівні День Соборності України почали відзначати з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. 
  Зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок перед минулими поколіннями, які були джерелом української державності і залишили нам у спадок незламність духу та самовіддану любов до України.
   Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.
  Ведучі заходу ознайомили присутніх з історичними подіями, які сприяли об’єднанню УНР та ЗУНР, проголошенням Акту Злуки та його історичним значенням.
  Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Саме ця дата 1990 року спонукала сотні тисяч українців узятися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова. Своїми спогадами  поділилася з гостями заходу Галина Степанюк – ветеран бібліотечної справи, одна із засновниць літературного клубу «Діалог»(1987–1991) при Волинській ОУНБ імені Олени Пчілки. Адже саме в тих доленосних подіях брав участь чоловік Галини Павлівни, учасник Народного Руху України Федір Степанюк. Світлини фотомайстра Віктора Чухрая емоційно проілюстрували важливість цієї акції для подальшої долі країни. Серед учасників "ланцюга єднання" була і працівниця книгозбірні Людмила Голотюк. 
  В межах події відбувся перегляд уривку фільму з серії «20 кроків до мрії: Акт Злуки» створений Національною телекомпанією України, прозвучала поезія української діаспори з видання СНІП: Український декляматор(1937р.) з фонду Прокопа Наумчука, експонувалася книжкова виставка: «Україно, державо соборна, сонценосна колиско моя!». Гості змогли ознайомитися з історичними матеріалами та статтями, публіцистикою різних часів, що стосуються історичних подій періоду Української революції 1917-1921рр., проголошенню Злуки УНР і ЗУНР та відзначенню цієї пам’ятної події. Найціннішою частиною виставки є подаровані рідкісні видання української діаспори з колекцій Юрка Покальчука, Прокопа Наумчука та Якова Зозулі.
Особлива подяка за активність і небайдужість підопічним Територіального центру соціального обслуговування громадян міста Луцька.


   

Немає коментарів:

Дописати коментар