середа, 24 жовтня 2018 р.

Перегляд та обговорення документального фільму Франчески Скалісі, Марка Олекси «Моріом»

Кіноклуб Docudays UA при Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки запросив читачів на перегляд документального фільму Франчески Скалісі, Марка Олекси «Моріом» (Швейцарія). Після показу відбулося обговорення  стрічки  про шляхи попередження та протидії насильству і торгівлі людьми. Зупинилися також  на темі домашнього насильства, адже від домашнього насильства в Україні потерпають сотні тисяч людей. Водночас лише 10% з них звертаються по допомогу. Адже донині багато хто вважає такі стосунки «нормальними». Але навіть ці дані не є показовими, оскільки насильство є латентним явищем, факт якого в більшості випадків замовчується і приховується. В переважній більшості, а це 77%, на "гарячу лінію" телефонують жінки.
Натомість чоловіки більше страждають від психологічного насильства. На Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації майже вдвічі збільшились дзвінки від чоловіків.  Це також пов'язано із запровадженням нічної служби психологічної підтримки  Національної "гарячої лінії" Громадської організації "Ла Страда-Україна" - чоловіки в більшості телефонують на «гарячу» лінію у вечірній та нічний час.
Експертами під час обговорення виступили спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Волинській області.
Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Кустик Антон Ігорович наголосив на подальшій співпраці в рамках право освітньої діяльності та Кіноклубних зустрічей Docudays UA. Працівники управління юстиції Богдана Довгополова-Савотюк, Інна Малашевська під час обговорення надавали експертні консультації з питання протидії насильства та торгівлі людьми, надали роз’яснення окремих положень закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", який Верховна Рада ухвалила в грудні 2017 року, де було запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) для вирішення цієї проблеми  у суспільстві.  
Дякуємо за активність членів Євроклубу Волинського коледжу Національного університету харчових технологій та партнерську підтримку спеціалістів Головного територіального управління юстиції у Волинській області.


Немає коментарів:

Дописати коментар