середа, 11 квітня 2012 р.

Шлях довжиною у 85 років

«Літературна Україна» – найстаріша газета письменників України, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. На її сторінках друкується інформація про творчість письменників України, нові літературні твори, критичні статті та рецензії.       
                                                           
        
85 років тому – 21 березня 1927 року був підписаний документ, що засвідчив народження нової газети. Заснована 1927 року в Києві під назвою «Літературна газета», вона була друкованим органом ВУСПП (Всеукраїнської спілки пролетарських письменників),  з 1962 часопис носить назву «Літературна Україна». У фондах нашої бібліотеки вона зберігається з 1948 року.
Газета «Літе­ратурна Україна» пройшла дуже довгу дистанцію, на якій було все — і злети, і провали, спричинені тими обс­тавинами, в яких перебувала література в цілому. Зоряний час газети — це кінець вісімдесятих і початок дев’яностих. Тоді тираж газети був фантастично високим і сягав двохсот тисяч примірників. Сьогодні «Літературна Україна» — щотижнева газета, орган правління Національної спілки письменників України.
Довкола «Літературної України» гуртується середовище національної творчої інтелігенції – не лише письменників, а й загалом представників національної культури.
Про історію часопису, його роль у розвитку української літератури, проблеми сьогодення йшла схвильована розповідь на літературній годині, присвяченій ювілею газети.

   Одним  із членів редакційної колегії газети є наш земляк Іван Корсак – найактивніший та найпродуктивніший автор історичного роману, „український Дюма”, як назвав письменника Михайло Слабошпицький.  

 
    Багато волинських письменників неодноразово бачили свої твори, рецензії на них на сторінках "Літературної України". Про газету, її роль в творчості схвильовано говорили члени Національної спілки письменників України  Василь Простопчук, Іван Чернецький, Ніна Горик, Надія Гуменюк.

                                                                                   
     Зі спогадами про роль газети в її житті виступила вчитель української мови і літератури з багаторічним стажем роботи, відома громадська діячка Катерина Шаварова.
 Літературну годину провели Олена Сільчук і Клавдія Урдюк.

     
      Детальніше  див.http://voltv.com.ua/hazeti-literaturna-ukrajina-85/


Немає коментарів:

Дописати коментар