неділя, 4 грудня 2011 р.

Охоронна грамота незалежності

       24 серпня цього року минуло 20 років відколи Україна утвердила свою незалежність. 
    Приймаючи 24 серпня 1991 року Акт проголошення незалежності України, Верховна Рада України одночасно ухвалила постанову «Про проголошення незалежності України», яка передбачала: «1 грудня 1991 року провести республіканський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності».
       Референдум мав показати, що джерелом української незалежної державності є воля українського народу,  забезпечити якнайшвидше утвердження України як повноправної й повноцінної суверенної держави і відновлення її місця в Європі та світовій спільноті держав. 
                                                                                  20-літтю Всеукраїнського референдуму присвячена презентація книжкової виставки: «Охоронна грамота незалежності», яка була проведена у відділі читальних залів напередодні пам’ятної дати. На виставці представлені документи і матеріали, що розповідають про події, які відбувалися в суспільно-політичному житті країни та на Волині напередодні Всеукраїнського референдуму та під час його проведення.  
У день проведення референдуму одночасно мали відбуватися вибори першого президента України. Відомий волинянин, заслужений працівник сільського господарства України, почесний магістр права Ростислав Чапюк в ті дні керував виборчим штабом кандидата на пост Президента України Леоніда Кравчука. Чи змінилися його погляди сьогодні? Як він сьогодні оцінює події, які відбувалися 20 років тому? - про це йшлося у виступі політика.
 Присутні на презентації мали змогу переглянути фрагмент фільму «Волинь: 20 років незалежності», який дав можливість пригадати події 1991 року.
                                                                                     Родзинкою заходу стала виставка молодого художника, студента третього курсу Інституту мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки Олега Стащука, ровесника незалежності, який народився 1 грудня 1991 року. Його пейзажі і портрети не залишили байдужими присутніх на презентації.                  
  Про відзначення ювілею Всеукраїнського референдуму у читальному залі Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки ви можете познайомитися:
http://www.simya.com.ua/print/45253/ ;  http://p-p.com.ua/articles/19704
  

Немає коментарів:

Дописати коментар