середу, 12 жовтня 2016 р.

ФІЛЬМ БЕЗ ПРИКРАС І ДИСКУСІЯ ПРО НЕДИСКРИМІНАЦІЮ ЛЮДЕЙ ІЗ ВІЛ/СНІД ВІДБУЛИСЯ В ЛУЦЬКУ

 
Про те, як сприймати людей із ВІЛ / СНІД, чому важливо не замовчувати проблему і як подолати внутрішнє упередження – говорили студенти четвертого та п’ятого курсів кафедри екології та охорони навколишнього середовища хімічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки після перегляду фільму виїзного Кіноклубу медіапросвіти про права людини Docudays UA, що діє при Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки «Грішна хвороба» (режисер: Ян Яап Кейпер). Захід відбувся 28 вересня у бібліотеці-філії для дорослих № 6 комунального закладу «Луцька міська централізована бібліотечна система».
 «Фільм показує реалії нашого часу без масок і прикрас. Те, про що ми не хотіли б чути, бачити і знати, про тих людей, які не схожі на нас, які зійшли на невірну стежку в силу обставин свого життя, слабкості, неправильного виховання чи просто заради цікавості. Кожен чомусь впевнений, що може себе контролювати, що з ним не статнеться нічого поганого і у будь-який момент можна повернутися у нормальне життя, хоча норми цієї «нормальності» у кожного свої», – зауважила перед показом фільму Ірина Данилюк.
      За словами студентів, перша емоція, яку вони пережили на початку фільму, був страх, оскільки головними персонажами фільму виступили не звичні для нас вродливі, успішні люди, яких ми звикли бачити на телеекранах, а особи, які належать до групи ризику, яких не сприймає суспільство та фактично ігнорує державний апарат, ніби їх не існує. Замість того, щоб тихо і повільно вмирати, вони обрали шлях боротьби. За свої права і за права тих, хто побоявся виступити та заявити про себе.
     «Під час дискусії було піднято ряд цікавих питань, а думки глядачів дещо розділилися. Особливо емоційним було обговорення про недискримінацію ВІЛ-позитивних дітей, або здорових дітей носіїв ВІЛ-у у середовищі дитячих дошкільних та шкільних заходів, зазначила Жанна Литвина. Враховуючи те, що діти дошкільного віку можуть один одного подряпати, вкусити, тобто викликати між собою прямий контакт через кров, чи готові ми заради толерантності та недискримінації пожертвувати безпекою власної дитини? Питання болюче та неоднозначне. Але аудиторія дійшла висновку про те, що незважаючи ні на що, ми повинні бути терпиміші, толерантніші та добріші до «вразливих груп осіб», осікільки ніхто не знає, по яку сторону життєвих барикад може опинитись будь-хто із нас».
 Довідка:
За даними статистики, щодня на нашій планеті вірусом СНІД-у інфікується близько 16 000 осіб віком 15-24 років. За шість місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 7 612 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 1 365 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 287 970 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39 887 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також Київ (інформація наведена без урахування АР Крим, Севастополя, частково Донецької та Луганської областей, які не надають даних щодо статистики епідемії з квітня 2014 року).
      Захід відбувся в рамках проекту активісток з Волинської області «Права людини: знати, захищати, поважати», який отримав переможне І місце (Катерина Гримарович – бібліотека-філія №6 КЗ ЛМЦБС, Жанна Литвина – Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки, Олександра Лисак – депутат луцької районної ради, член ради правління ГО «Автомайдан Волинь», Ірина Данилюк – старший викладач СНУ імені Лесі Українки, Валентина Харковлюк – практичний психолог ЗОШ I III ст. смт Олика).  
Наступний захід (форум-вистава у стінах Лесиного вишу) заплановано на 12 жовтня.
Ініціатива реалізовується в межах мікрогранту проекту Центру правових та політичних досліджень «СІМ» «Активізація громадянського суспільства шести областей України для подолання стереотипів та інтеграції ВПО у життя громад «Декалог примирення», підтриманого The Black Sea Trust, проекту Фонду Германа Маршалла (Project of the German Marshall Fund of the United States).

Немає коментарів:

Дописати коментар