середа, 17 серпня 2016 р.

ВЕЧІР-СПОГАД ПРО ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ – СЕРГІЯ КЛИМЧУКА "АЛЕ БІЛЬШЕ ЛЮБИВ УКРАЇНУ..."(до Дня незалежності України)

Вже стало доброю традицією, коли напередодні Дня Незалежності України відділ читальних залів Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки організовує зустріч з людьми, які зробили свій внесок у те, щоб Україна стала вільною.
Два роки тому, 17 серпня 2014 року біля села Хрящувата Луганської області від осколкового поранення в голову загинув Сергій Климчук, старший сержант 24 батальйону територіальної оборони «Айдар». Куля наздогнала його, коли він виносив з бою пораненого побратима під час мінометного обстрілу.
24 серпня 2014 року, саме небо плакало, коли проводжали у останню путь до Славних Прадідів наших Громадянина, Козака, Просвітника і Правозахисника, постійного читача нашої книгозбірні Серія Климчука.
Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня  2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», він був нагороджений орденом «За мужність» Ш ступеня (посмертно)
Поділитись своїми споминами про Героя зібрались 17 серпня 2016 року його побратими, родичі, колеги у відділі читальних залів. 
Говорячи про Сергія Климчука, вони згадували всіх, хто заплатив за рідну землю, її волю і мир занадто дорогу ціну, поклавши на вівтар незалежності свої життя.
Сільський голова Троянівки Маневицького району, рідного села Героя, чиїм іменем громада назвала одну з вулиць села сказав, що в Сергія відчувалися ідеї про вільну країну, про Незалежність ще під час навчання в школі. На закінчення свого виступу він прочитав власну поезію, присвячену своїй малій батьківщині.
Сестра Тетяна та дружина Світлана говорили про любов до рідної землі, про права людини і їх захист, підкреслили, що він був дуже світлою і справедливою людиною і коли на нашу землю посунув ворог, Сергій зробив все, щоб піти її захищати.
Товариш Сергія, доктор історичних наук, професор Луцького інституту розвитку людини Університету Україна, один з авторів книги «Волинський пантеон» Олександр Дем’янюк, члени Козацького стрілецького братства Віктор Федосюк, Олександр Сокур, член жіночої сотні Волинської Самооборони та спільноти «Активна частина», волонтер Дарія Нагорнюк, однокурсниця Людмила Коба підкреслювали, що  «він віддав своє життя за світле, добре і вічне. За нас із вами. Сьогодні важливими є не сльози за героями, а те, як ми реалізовуватимемо в життя ідеї, за які полягли всі хлопці, і Сергій зокрема».
А отаман Волинського Козацького стрілецького братства Володимир Перчук додав, «якби більше у нас в Україні було таких людей як Сергій, то іншою була б наша Держава зараз».
Присутні в залі мали можливість познайомитися з картинами на склі Руслана Кашаюка, який воював з Сергієм в «Айдарі».
Книжкова виставка «Незалежна моя Україна, я борюся за тебе щодня» познайомила присутніх на вечорі з історією становлення Незалежності, на ній зібрані матеріали з волинських газет, присвячені Сергію Климчуку. Окремий розділ виставки – книжки про неоголошену війну на сході України.
Поезію Василя Симоненка «Задивляюсь у твої зіниці» прочитала бібліотекар Наталя Шпанчук.

На вечорі виступили давні друзі читального залу художній керівник Будинку культури мікрорайону Вересневе Оксана Крамар та її учень Денис Денисенко.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар