четвер, 20 лютого 2025 р.

Герої Небесної Сотні: у їхніх серцях жила Україна


20 лютого, в Україні уже в водинадцяте на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.
Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо з гаслом: «ГЕРОЇ ПЕРШОЇ ПЕРЕМОГИ У БИТВІ, ЩО ТРИВАЄ».
Це гасло є суголосним із ключовою тезою двох попередніх років, з якою ми відзначали День Героїв Небесної Сотні: «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни».

Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Серед Героїв Небесної Сотні є і наші краяни: Василь Мойсей, Едуард Гриневич, Сергій Байдовський, Іван Тарасюк, Олександр Бадера, Юрій Сидорчук та Віктор Хом’як. 23-го серпня 2015 у Луцьку було увічнено пам'ять загиблих під час кривавих подій на Майдані встановленням меморіальної стели Героїв Небесної Сотні. Герої Небесної Сотні віддали свої життя за Україну, за народ, за гідність. Ми маємо шанувати пам’ять про них і передавати наступним поколінням. Через одинадцять років після кривавих подій на Майдані битва за нашу незалежність триває. Для нас, особливо під час війни, важливо не забувати з чого все починалося. Це була фактично перша битва російсько-української війни, битва за наші цінності, за європейське майбутнє та свободу.

Під час заходу відбулася зустріч з рідними загиблих Героїв, свідками та учасниками доленосних подій на Майдані. Спогадами про загиблого Василя Мойсея поділився брат – отець Роман, настоятель храму села Небіжка Луцького району. Зворушливим був виступ двоюрідної сестри Сергія Байдовського - Олени Стрельбіцької, кандидата філологічних наук, викладача української мови Луцького педагогічного коледжу.

На нашій зустрічі був присутній очевидець тих подій, що відбувалися на Майдані, Олексій Кушнір, учасник революції Гідності, атовець, ветеран війни.

Ткачук Олег Миколайович, директор Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки представив експозицію оригінальних речей майданівців, артефакти з акцій протесту в Києві.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та усіх воїнів, які загинули під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.
Захід відбувся за партнерства з комунальним закладом вищої освіти Луцького педагогічного коледжу та за сприяння викладачів: Анатолія Кравця та Надії Павлюк.

Музичні номери та поезія прозвучали у виконанні студентів КЗВО «Луцького педагогічного коледжу»: Сільчук Анни, Жарецької Катерини, Ольги Злотник, Бірук Катерини, Дембіцької Олександри, Лярської Вікторії.
На заході були присутні студенти КЗВО «Луцького педагогічного коледжу» та Волинського обласного ліцею посиленої військово-фізичної підготовки імені Героїв Небесної Сотні.
Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну та українців!
Вічна шана Героям Небесної Сотні!
Слава Україні ! Героям слава!

Немає коментарів:

Дописати коментар