25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Саме цього дня розпочинається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку з 25 листопада по 10 грудня. Метою цією акції є привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми, а також підвищення обізнаності населення щодо усіх форм насильства.
В цьогорічної акції темою для проведення інформаційної кампанії, спрямованої на запобігання та протидію насильству, обрали «Кібернасильство».
Зі стрімким розвитком інформаційних технологій та соціальних мереж, ми частіше стикаємося з випадками знущань та переслідувань в “онлайн форматі”. Хоч це насильство і відбуваються віртуально, шкоди воно завдає реальної — репутаційної, психологічної та фізичної. Постраждати може будь-яка особа незалежно від віку, раси чи національності. А найбільш вразливими до цього є діти, жінки та представники ЛГБТІК+. Так, зокрема з початком повномасштабної війни ризики стикнутися з проявами кібернасильства значно зросли. Ворог використовує соціальні мережі, якими щодня користуються мільйони українців, як повноцінний інструмент війни. Загроза стати постраждалими чи зазнати впливу насильницького контенту є актуальною для кожного та кожної, хто використовує Інтернет.
Посилаючись на дані дослідження Economist Intelligence Unit, у Мін’юсті інформують, що 85% опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті, а 38% жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. Окрім того, як ідеться в повідомленні, за результатами опитування дітей віком 6-17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.
Зазначається, що основними проявами насильства в цифровому середовищі є кіберпереслідування, кібердомагання, домашнє насильство з використанням інтернету, шантаж, маніпуляції, образи, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.
Наша мета – допомогти користувачам мережі ідентифіковувати, знати та вміти протидіяти ознакам насильства. Про різні види насильства в побуті, Інтернеті, рекомендації як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги за цими номерами:
02 - Національна поліція України,
1547 - урядова гаряча лінія,
0-800-213-103 - Безоплатна правова допомога,
у чатботі МВС.
У відділі читальних залів ВОУНБ імені Олени Пчілки відкрилася книжкова виставка: «Дотримання прав людини в період воєнного стану». Цій тематиці присв’ячений розділ «Насильство: розуміння та протидія. Психологічний, юридичний та соціальний аспект».
Запрошуємо до перегляду.
У відділі читальних залів ВОУНБ імені Олени Пчілки відкрилася книжкова виставка: «Дотримання прав людини в період воєнного стану». Цій тематиці присв’ячений розділ «Насильство: розуміння та протидія. Психологічний, юридичний та соціальний аспект».
Запрошуємо до перегляду.
Немає коментарів:
Дописати коментар